İzmir Otoshow 2016 Açıldı

 

İzmir Otoshow 2016 Açıldı


Fuarcılık sektörünün en büyük firması TÜYAP, ülkemizin sektördeki en önemli yatırımlarından biri olan fuarizmir’de, İzmir buluşmalarının ilkini İzmir Otoshow 2016 ile başlattı…

TÜYAP, 18 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşen İzmir Otoshow 2016 Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı’nın kapılarını 18 Ekimde gerçekleştirilen törenle İzmir ve Ege Bölgesi otomotiv meraklılarına açtı. 

İZFAŞ işbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası ve ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) desteğiyle hazırlanan fuara ülkemizin en önde gelen otomotiv firmaları arasında yer alan Fiat, Ford, Hyundai, Skoda, Volkswagen, Toyota, Lexus ve Isuzu katılırken, yan sanayi, aksesuar firmaları ve sektörel yayınlar da fuardaki yerlerini aldı. 6 gün boyunca fuara gelecek on binlerce ziyaretçiye keyifli bir atmosfer sunulacak alanda, “O’nun Arabası” konseptli fotoğraf sergisi, ailece gelecek ziyaretçilerimizin çocuklarına özel hazırlanan çocuk oyun alanı, İzmir Klasik Otomobilciler Derneği, Ege Offroad Topluluğu, İzmir Vosvos Birlik ve Dayanışma Derneği de yer alıyor. Klasik otomobiller standında Cadillac, Camaro, Corvette gibi otomobiller görülebilirken, farklı motosiklet ve off road araçları da incelenebiliyor. Fuarı hafta içi kadın, çocuk ve öğrenciler, hafta sonu da çocuk ve öğrenciler ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. 

Fuar alanına kolay ulaşım için İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot seferlerine (610 Fuar İzmir – Semt Garajı, 650 Fuar İzmir – Fahrettin Altay, 92 Fuar İzmir – Üçyol Metro) ek olarak Alsancak Gar ve Konak Pier’den kalkan ücretsiz servisler de yer alıyor. İzmir Otoshow 2016, hafta içi ve hafta sonu 11:00 – 20:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. 

“İZMİR’E YENİ FUARLAR KAZANDIRACAĞIZ!” 
TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, açılış törenindeki konuşmasında İZFAŞ'la yapılan işbirliği çerçevesinde yeni fuarlarla İzmir’e ve Ege Bölgesi’ne hizmet vereceklerini belirterek "Bu fuar merkezi ülkemizin en önemli yatırımlarından biri. Burayı İzmir’e ve fuarcılık sektörüne kazandırdıkları için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz." dedi. Ersözlü, İzmir Otoshow'un otomobil tutkunlarına keyifli anlar yaşatacağını vurgulayarak, şehrin ekonomik dinamiklerine katkı sağlayacak, hepsi alanlarında birer marka olmuş TÜYAP fuarlarını fuarizmir’de gerçekleştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 
“FUAR ORGANİZASYONLARI OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR!” 
Açılışta konuşma yapan Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ise, fuarın ODD tarafından desteklendiğini ile TÜYAP tarafından düzenlendiğini belirterek, derneğin misyonları arasında yer alan fuar organizasyonlarının, sektörün gelişmesinin yanı sıra markaların tüketiciyle buluşmasına ve sektörün tanıtımına önemli katkı sağladığını söyledi. Ocak - Eylül döneminde Türkiye otomotiv sektöründe üretimin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 1 milyon 33 bin 225 adet olduğunu belirten Erce, aynı dönemde ihracatın yüzde 13 artışla 797 bin 130 adet olarak gerçekleştiğini, ihracat değerinin ise yüzde 10 artarak 17 milyar 356 milyon dolar seviyesine ulaştığını aktararak, otomotiv sektörünün ekonominin dinamosu olmaya devam ettiğini ifade etti. 

“LİMAN KENTİ İZMİR: FUAR KENTİ ÖZELLİĞİNE DE SAHİP!” 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Otoshow gibi önemli bir fuarın kentin yeni fuar alanında yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek şöyle dedi; "İzmir'in tarihinde gelişmesine sebep olan ve İzmir'i İzmir yapan liman kenti olmasıydı. Cumhuriyet ile birlikte liman kenti hüviyetine fuar kenti olma özelliğini de kattı. Şimdi ihtisas fuarlarımız da var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, İzmir için önemli adımlar atarak ihtiyacımız olan alanı bize kazandırdı." Fuarın hem bölgeye, hem de ülke geneline hitap edeceğine inandığını kaydeden Aydoğan "Bu fuarın ileriye dönük olarak İzmir'e fayda sağlayacağına ve İzmir’in yerli otomobil üretimine öncülük yapacağına inanıyorum" diye konuştu. 


Daha fazla bilgi için; 
Uluğ AKTUNÇ / Proje Pazarlama Yöneticisi 
ulugaktunc@tuyap.com.tr | Tel: 0212 867 12 27 | GSM: 0549 795 87 35 

Ayşe İNCİ AKSOY / Proje Pazarlama Uzmanı 
ayseaksoy@tuyap.com.tr | Tel: 0212 867 12 26 | GSM: 0530 641 35 78

 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN